Olaines panorāma
Atvērta pieteikšanās IN-HABIT inkubācijas programmai

Atvērta pieteikšanās IN-HABIT inkubācijas programmai

Atvērta pieteikšanās IN-HABIT inkubācijas programmai

Aicinām biznesa ideju autorus un jaunos uzņēmējus līdz š.g. 20.oktobrim pieteikties EU fondu finansētai inkubācijas programmai “IN-HABIT”!

ES programmas “Apvārsnis 2020” projekta ietvaros, tiek uzsākta IN-HABIT inkubācijas programmas programmas trešā un pēdējā kārta, kurā plānots atbalstīt 15 biznesa idejas un agrīnas stadijas jaunuzņēmumus no visas Latvijas, kuri ar ilgtspējīgām biznesa idejām varētu pozitīvi ietekmēt Rīgas plānošanas reģionu vai īstenot biznesa idejas savā apkaimē, uzlabojot dzīves kvalitāti iedzīvotājiem visā Latvijā.

Programma ir veidota sadarbībā ar “Bridge for Billions”, vienu no lielākajiem uzņēmēju tīkliem pasaulē. Ar unikālas tiešsaistes mācību platformas palīdzību 4 mēnešu garumā biznesa ideju autoriem būs iespēja attīstīt un pārbaudīt sava biznesa dzīvotspēju, izveidojot detalizētu biznesa plānu; saņemt atbalstu no brīvprātīgā mentora; piedalīties tīklošanās pasākumos un būt daļai no daudzveidīga uzņēmēju tīkla.

Pēc programmas pabeigšanas, dalībnieki varēs lejupielādēt izveidotā biznesa plāna kopsavilkumu un piedalīties konkursā, lai dotos prezentēt savu biznesa ideju starptautiskā IN-HABIT pasākumā kādā no programmas dalībvalstīm.

Programmas otro kārtu veiksmīgi pabeidza 24 jaunuzņēmēji, un daži no tiem pabeidzot programmu jau ir nodibinājuši savus uzņēmumus kā, piemēram Iveta Ozola “Spēkozolu garšvielas”, Miks Zvejnieks “SIA "MF Sports". Viens no konkursa uzvarētājiem, Jūlija Pehtereva ar savu biznesa ideju “TE-D” - ilgtspējīgs enerģijas dzēriens, š.g. jūnijā uzstājās ar prezentāciju starptautiskajā IN-HABIT konsorcijā, kas notika Rīgā, Āgenskalna tirgū, pulcējot programmas partnerus no četrām dalībvalstīm un vietējās ekosistēmas ieinteresētas puses.

IN-HABIT ir Eiropas Komisijas “Apvārsnis 2020”  programmas (Horizon 2020) projekts, kura mērķis ir nodrošināt iekļaujošus pasākumus veselības un labbūtības jomās četrās maza un vidēja lieluma pilsētās: Rīgā (Latvija), Kordovā (Spānija), Lukā (Itālija) un Nitrā (Slovākija).

Atbalstāmās jomas ir: vietējas izcelsmes pārtikas ražošana, atpūta un izglītība, uzturs, fiziskās aktivitātes, aktivitātes bērniem, darbnīcu izveide, zero waste, kultūras tūrisms (ekskursijas, gidi, lietotnes, audio gidi, spēles), dažādu iedzīvotāju grupu integrācija, atkritumu apsaimniekošana, koplietošanas pārtikas telpas vai risinājumi, pārtikas e-tirgus, aprites ekonomikas idejas (pārtikas un nepārtikas atkritumu radoša atkārtota izmantošana jeb "upcycling"), ar zinātni, viesmīlību un atpūtu saistīti projekti, amatniecības biznesa idejas un citas ar veselību, labbūtību un sociālo uzņēmējdarbību saistītas jomas.

Programma ir latviešu valodā, 100% tiešsaistē un 100% finansiāli atbalstīta (EU Horizon 2020).

Mācību ilgums: 4 mēneši, sākot ar 02.12.2024.

INFO sesija par programmu notiks 15.10.2024., reģistrējoties mājaslapā.

Pieteikšanās programmā atvērta IN-HABIT mājaslapā līdz 20.10.2024.